🎁 Bio mydlo ZDARMA ku každému nákupu nad 50€

Tampóny Natracare

7 položiek celkom

Tampóny Natracare znižujú riziko vzniku Syndrómu toxického šoku

Syndróm toxického šoku je vzácne, no nebezpečné ochorenie, ktoré je jedným z možných rizík používania tampónov. Syndróm toxického šoku vzniká premnožením bakterií Streptococcus Pyogenes a/alebo Staphylococcus Aureus, ktoré do tela vylučujú toxíny a tým ohrozujú organizmus.

Dr. Tierno z New York University Medical School urobil nezávislý výskum, ktorý preukázal, že baktérie, ktoré spôsobujú Syndróm toxického šoku nezačali do organizmu vylučovať toxíny v prípade, že sa jednalo o tampóny vyrobené zo 100% bavlny. Výsledky štúdie, ktoré boli uverejnené v časopise "The Journal of Infectious Diseases in Obstetrics and Gynaecology" naznačujú, že používanie tampónov vyrobených zo 100% bavlny môže znížiť riziko vzniku Syndrómu toxického šoku v porovnaní s bežnými tampónmi, ktoré obsahujú viskózu.

Tampóny Natracare sú navyše 100% biodegradabilné, nebielené chlórom a vyrobené zo 100% bio bavlny bez použitia akýchkoľvek chemických či syntetických látok.

odkaz na štúdiu:  P.M. Tierno Jnr, B.A. Hanna, Propensity of Tampons and Barrier Contraceptives to Amplify Staphylococcus Aureus Toxic Shock Syndrome Toxin. Journal of Infectious Diseases in Obstetrics and Gynaecology 2, 140-145 (1994)