🎁 Bio mydlo ZDARMA ku každému nákupu nad 50€

Tampóny Natracare

7 položiek celkom

Tampóny Natracare znižujú riziko vzniku Syndrómu toxického šoku

Syndróm toxického šoku je vzácne, no nebezpečné ochorenie, ktoré je jedným z možných rizík používania tampónov. Syndróm toxického šoku vzniká premnožením bakterií Streptococcus Pyogenes a/alebo Staphylococcus Aureus, ktoré do tela vylučujú toxíny a tým ohrozujú organizmus.

Dr. Tierno z New York University Medical School urobil nezávislý výskum, ktorý preukázal, že baktérie, ktoré spôsobujú Syndróm toxického šoku nezačali do organizmu vylučovať toxíny v prípade, že sa jednalo o tampóny vyrobené zo 100% bavlny. Výsledky štúdie, ktoré boli uverejnené v časopise "The Journal of Infectious Diseases in Obstetrics and Gynaecology" naznačujú, že používanie tampónov vyrobených zo 100% bavlny môže znížiť riziko vzniku Syndrómu toxického šoku v porovnaní s bežnými tampónmi, ktoré obsahujú viskózu.

Tampóny Natracare sú navyše 100% biodegradabilné, nebielené chlórom a vyrobené zo 100% bio bavlny bez použitia akýchkoľvek chemických či syntetických látok.

odkaz na štúdiu:  P.M. Tierno Jnr, B.A. Hanna, Propensity of Tampons and Barrier Contraceptives to Amplify Staphylococcus Aureus Toxic Shock Syndrome Toxin. Journal of Infectious Diseases in Obstetrics and Gynaecology 2, 140-145 (1994)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie